NOWA SILNIK B&S:
Firma Briggs & Stratton wprowadziła na rynek nowy górnozaworowy silnik spalinowy serii 550EX, który łączy w sobie wszelkie zalety ułatwiające zarówno uruchomienie, jak i obsługę kosiarki trawnikowej.
W porównaniu z tradycyjnymi silnikami tej klasy, silnik 550EX Series łatwiej uruchomić, odgłos jego pracy jest bardziej przyjazny a efekty cięcia trawy są o wiele lepsze.
Co kryje się za ostatnim przełomowym odkryciem w technologii małych silników benzynowych? Piękno tego systemu tkwi w jego prostocie. Inżynierowie firmy Briggs & Stratton stworzyli opatentowany innowacyjny mechanizm rozrządu zaworowego, umożliwiający bezpośrednie uruchamianie zaworów za pośrednictwem unikatowego systemu dźwigni. W porównaniu z tradycyjnym silnikiem, w którym zawory są sterowane za pomocą popychaczy, silnik 5500EX ma mniej części ruchomych oraz mniej miejsc styku metal-metal. W przeciwieństwie do silnika OHC (wałek rozrządu w głowicy silnika), silnik 550EX nie posiada ani paska ani łańcucha rozrządu.
Efekt: lekki, ciszej pracujący i bardziej wytrzymały silnik o zwartej budowie i niższym poziomie drgań. Silnik serii 550EX potwierdza pozycję firmy Briggs & Stratton jako lidera w produkcji silników spalinowych do urzšdzeń napędzanych silnikami spalinowymi i przeznaczonych do użytku zewnętrznego.

Typ silnika  Jednocylindrowy
4-suwowy
Chłodzony powietrzem
Technologia ECO PLUS™
Pojemność skokowa  140 cc
Cylinder  Aluminium
Moment obrotowy 3060 obr./min  7,5* Nm
Pojemność zbiornika paliwa  0,75 l
Pojemność miski olejowej  0,47 l
Masa własna  8,16 kg
Funkcje  Tłumik Super lo-ton™
Papierowy filtr powietrza
Wysoki wlew oleju
Readystart®
Gwarancja S2™
ECO PLUS™